Pod 5 kg ?

Jestli jsme něčemu věnoval alespoň trochu solidní přípravy, tak to bylo vybavení! Hodiny bych si asi dovedl povídat o kdejaké prkotině, co váží pár gramů (promiň Markét, že to musíš trpět :D), takže jsem se opravdu snažil zvolit to nejsprávnější.
Asi úplně nemám teď čas vypisovat příběhy a pohnutky, proč jsem si vzal to a to (i když bych samozřejmě chtěl:) ), tak aspoň o těch hlavních. Hodně důležitý pro mě byl batoh, který jsem zvolil od Raidlightu. Váží jen 260 g a je v podstatě jako vesta. Má 20 litrů, spousty kapes a zatím se mi nosí suprově. Rozhodl jsme se vzít si i stan. Asi bych vždycky našel nějaký místo na spaní pod střechou, ale riskovat to nechci. Chci být opravdu maximálně nezávislý. Zároveň rozhodně nejsem zastánce tarpu (takový ten přístřešek, bez vnitřní sítě a podlážky), protože mám takový zvláštní pocit zranitelnosti. Představa, že někde na promočené louce stavím tu plachtu a pak si stejně lehám na mokrou trávu se mi fakt nelíbí. Spacák, a vlastně i stan, mám nějaký z Číny. Nic extra, ale už jsou otestovaný, takže si myslím, že to bude v pohodě. Karimatky mám dvě, protože vím, že spánek je fakt důležitý. Mám 3/4 Klymit X-frame (176 g) a k ní obyč alumatku (72 g). Kdyby se něco stalo s nafukovačkou, mám pořád na čem spát.
Z oblečení vyzdvyhnu jen boty. Ani na chvíli jsme nepochyboval, že to bude nějaký model od Inov-8, který už několik let nosím. Fakt mi vyhovuje, jak jsou ve špičce široký. Na tuhle akci mi dokonce Vavrys daroval jeden pár (díky!). Konkrétně jsem si nakonec vybral Inov-8 trail talon 290. Model 275 jsme měli loni na roční cestě, takže trochu tuším, do čeho jdu.

Zbytek třeba popíšu cestou, každopádně komplet jsme to chtěl mít pod 5 kg, což se snad povedlo.

Těsně před cestou se mi ještě podařilo domluvit půjčení Garmin Fenix 5x, což je super,protože maj mapu celé Evropy a můžu se tak podle nich navigovat.